top of page

Te Araroa

Keď som v roku 2016 prešiel 760 km dlhú Cestu Hrdinov SNP a natočil o tom dokumentárny film 30 Dní Hrdinom, niektorí sa zo mňa smiali. Nebolo to ani tak kvalitou, ako obsahom filmu. Obrovské pľuzgiere, zápaly šliach, bolesti všetkého. Navyše ten čas. Veď za 30 dní to prejde kdejaká babka. A to nikto netuší, že v skutočnosti to bolo 32. 30 predsa len znie v názve filmu lepšie. „Skutočne nemám na viac?“ pýtal som sa a najlepšie mi na to odpovedal turistický parťák a kamarát Pali: „Ty asi nie.“

Študentské časy sa skončili, ale ani v záplave povinností normálneho života ma tá veta nikdy neprestala srať. V jeden večer, keď som počítal, aký trail môžem vtesnať do zostávajúcich dní mojej dovolenky, som narazil na Te Araroa – trail naprieč Novým Zélandom. Vedel som, že to musím skúsiť.

O pol roka, opäť s Palim po boku, sme už stáli na štarte. 3000 km pešo naprieč horami, pasienkami, riekami a mestami jednej z najkrajších krajín sveta spoločne s hŕstkou ďalších šialencov, ktorých spája jediné – túžba o niekoľko mesiacov stáť na jej opačnom konci.

Pridajte sa ku mne na prvý úspešný slovenský prechod jednej z najunikátnejších diaľkových trás sveta.

Trailer

Predpokladaný realese filmu - koniec roku 2020

Kniha

Foto-cestopisný denní mapujúci každý zo 114 dní na trase. Pevná väzba, formát A5, viac ako 90 celostránkových fotografií v 4 blokoch.

Kúpiť si ju môžete len na tejto stránku v obchode alebo na cestovateľskom festivale Cestou necestou. 

_DSC2907_edited.jpg

Galéria

bottom of page